Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Narkotikų kontrolė ir narkomanijos prevencija

Š. m. lapkričio 6 d. „Panoramos” viešbutyje Narkotikų kontrolės departamentas prie LR Vyriausybės surengė spaudos konferenciją „Narkotikų kontrolė ir narkomanijos prevencija 2008 m.: jaunimas ir narkotikai“.

Tarptautinėje konferencijoje buvo pristatytas Narkotikų kontrolės departamento „Metinis pranešimas 2008“ ir Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro informacija apie narkomanijos situaciją Europoje. Konferencijoje dalyvavo dr. Audronė Astrauskienė, Narkotikų kontrolės departamento prie LR Vyriausybės direktorė bei Alessandro Pirona, Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro ekspertas.

Pastarujų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios misionieriai arba kaip jauni vaikinai ir panelės

Pavadinimas netrumpas, bet įmanoma suprasti, apie ką eina kalba. Kas jie ir ko atvyko į Lietuvą? Atsakysiu: jie - atkurtosios Jėzaus Kristaus bažnyčios angelai ir jie nusileido iš Amerikos dangaus ant derlingos Lietuvos žemės, kurią reikia iš naujo papurent – 1387 metų Lietuvos krikštas, beje antras toks bandymas mūsų šalies istorijoje, neatrodo įtikinamas, tad reikia dar kartą „vesti ceremonialą“ kryptinga linkme. Ir tam, kad tai atrodytų visai pagrįsta ir realu, reikėtų pateikti keletą faktų apie šią bažnyčią, tiesa, tik pradžiai: Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčia (toks jos pilnas pavadinimas) šiuo metu pasaulyje vienija 11 milijonų narių, iš kurių 30 000 tarnauja įvairiose pasaulio šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje. Verta paminėti – tai viena iš turtingiausių ir sparčiausiai besivystančių bažnyčių, kuri save laiko restauruota bažnyčia, t.y turinčia pirminę ankstyvosios bažnyčios struktūrą, taip pat vienintele, galinčia liudyti Jėzaus Kristaus vardu. Tad kas čia blogo? Viena vertus tūlam žmogeliui visi, kurie garbina Jėzų Kristų ir dėl jo keleriems metams vyksta į Lietuvą, yra Dievo penimi avinai, kita vertus – tai po krikščionybės sąvokų skraiste besidangstanti subkultūra, kurios Naujoji Jeruzalė yra Šiaurės Amerikos žemynas, o jūs nežinojote?

Tinklaraščių revoliucija

Balandžio 4 dieną įvyko tinklaraščių ir interneto konferencija "BLOGin 2008". Susirinko per 400 dalyvių, žurnalistų, verslininkų. Tai - "blogerių" šventė, kurios metu išklausyta daugybė pranešimų, išgerta nemažai kavos, pamatyta gerai žinomų ir skaitomų "blogerių". SAVAS apžvelgia labiausiai įstrigusias mintis.

Savanorystė - verta, nors pinigų nemoka

Savanoriai - tai asmenys, kurie atlieka visuomenei naudingą darbą, negaudami už tai atlygio. Dauguma nevyriausybinių, pelno nesiekiančių organizacijų negalėtų sėkmingai vykdyti savo veiklos be šių žmonių. Tačiau "Eurobarometro" duomenimis, neatlygintoje veikloje dalyvauja 11 % Lietuvos gyventojų, kai tuo tarpu Vokietijoje, Austrijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje - mažiausiai pusė.

Sprendžiamas "Romuvos" likimas

Kai Kauno gyvenimą pamažu okupuoja prekybos centrai, Laisvės alėja tuštėja, kauniečiai susirūpino kino teatro "Romuva" išlikimu. Sausio 30 dieną "Kauno Plėtros Forumas" ir viešoji įstaiga "Visos mūzos", kuri organizavo didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusį "Tarptautinį Kauno kino festivalį", kartu su partneriais pasirašė viešą kreipimąsi į miesto merą Andrių Kupčinską "Dėl "Romuvos" kino teatro likimo".