Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Knyga „Lietuvių kalendorinės šventės. Iš Jono Balio palikimo“

kalendorines sventesKnyga, būtina kiekvieno lietuvio lentynoje, o prieš šventes – rankose, tai veikalas „Lietuvių kalendorinės šventės. Iš Jono Balio palikimo“.

Jonas Balys buvo naujos lietuvių folkloristikos ir etnologijos eros pradininkas Nepriklausomoje Lietuvoje, etnologas profesionalas. Didžiąją dalį medžiagos apie kalendorines šventes Jonas Balys kopijavo iš Lietuvių tautosakos archyvo, bijodamas, kad pastarasis gali būti sunaikintas sovietinės valdžios, taip pat tautosakos žinias rinko ir pats važinėdamas po kraštą.

Knyga „Lietuvių tautinis kostiumas: pirštinės ir kojinės“

pirstiniu virselis spaudaiLeidykla „Mintis“ skaitytojus ragina paskaityti ir porą lietuviškų ne tik formos, bet ir turinio prasme, leidinių.

Vienas jų – tai istorikės, etninės kultūros ir lietuvių liaudies meno tyrinėtojos Dalios Bernotaitės-Beliauskienės paruoštas katalogas „Lietuvių tautinis kostiumas: pirštinės ir kojinės“.

Tėvo ir sūnaus paroda LA MA YU RU

Jonas Maldziunas Šių metų kovo 6 d.„Meno parko“ galerijoje bus surengta menininkų Jono ir Igno Maldžiūnų paroda LA MA YU RU, kurios kūrybinė emocija gimė mažame budistų miestelyje Himalajų viršukalnėje.

Lietuvos gamtos kalendorius

Isokas Gamtos kalendoriusDaugiau nei 20 knygų parašęs miškininkas, gamtininkas ir žurnalistas Gediminas Isokas visiems gamtos mylėtojams siūlo naujausią savo darbą, išleistą „Minties“ leidyklos – tai „Lietuvos gamtos kalendorius“.

Knyga „Pasakojimas apie meilę ir tamsą“

pasakojimas-apie-meile-ir-tamsa„Pasakojimas apie meilę ir tamsą“ – tai vienas brandžiausių ir geriausių žinomo Izraelio rašytojo, šiais metais apdovanoto Franzo Kafkos premija, Amos Oz romanų.

Tai autobiografinis romanas, išpažintis, prisiminimai apie Antrąjį pasaulinį karą, britų valdymą Palestinoje, skausmingą Izraelio valstybės gimimą, persipinantys su asmenine patirtimi, šeimos ir draugų pasakojimais. Romane aprašytas kelių rašytojo giminės kartų gyvenimas Lietuvoje ir Ukrainoje, vėliau Palestinoje ir naujai susikūrusioje Izraelio valstybėje.

Romane gausu kultūrinių, visuomeninių, istorinių ir politinių Izraelio ir Rytų Europos (taip pat ir Lietuvos) žydų gyvenimo detalių, todėl Lietuvos skaitytojui turėtų būti patrauklus ne tik kaip puikus grožinės literatūros kūrinys, tačiau ir kaip informacijos šaltinis, pateiktas turtinga ir šmaikščia kalba.

  1. Nauji
  2. Populiarūs
  3. Vertinami
Get Adobe Flash player