Isokas Gamtos kalendoriusDaugiau nei 20 knygų parašęs miškininkas, gamtininkas ir žurnalistas Gediminas Isokas visiems gamtos mylėtojams siūlo naujausią savo darbą, išleistą „Minties“ leidyklos – tai „Lietuvos gamtos kalendorius“.

 

Šiame leidinyje apstu informacijos apie gamtos virsmus, įvairios gyvūnijos kasdienybę. Visa informacija yra gausiai iliustruota spalvotomis nuotraukomis, kurios dar labiau padeda susipažinti su dar ne visiems pažįstamais augalais ar paukščiais.

„Lietuvos gamtos kalendorius“ neapsiriboja tik gamtos aprašymais – knygos pabaigoje pateikiamas Lietuvos parkų, grybų, augalų ir gyvūnų vardų sąrašas bei įdomus klausimynas, skirtas ne tik žinių patikrinimui, bet ir smalsumo sužadinimui.

Kaip sako pats leidinio autorius G. Isokas, „Lietuva yra savitoje geografinėje juostoje, kurioje išsiskiria keturi metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Šioje knygoje pateikiami kiekvieno mėnesio meteorologiniai duomenys, aprašyti žydinčių gėlių, medžių ir krūmų augimo periodai, drugių ir kitų vabzdžių skraidymo laikas, paukščių migracija, žinduolių gyvenimo pokyčiai ir kiti dalykai. Lietuvos gamtos kalendorius gali būti stalo knyga, o kadangi kasmet metų laikai kartojasi, ji tinka ne vieneriems metams.“