Žiemos pradžia – tai laikotarpis, kuomet didžioji dalis moksleivių gali lengviau atsikvėpti: mokytojai, tėvai yra pakilesnės nuotaikos, atlaidžiau žiūri į atliekamus darbus, visų emocijos persijungia į artėjančių švenčių rėžimą. Visgi sportininkams, net ir mažiesiems, žiema asocijuojasi su sparčiai įsibėgėjančiu treniruočių ir varžybų sezonu. Dėl šios priežasties „Girstučio“ baseinas gruodžio 12d. nusprendė pradžiuginti savo auklėtinius ir įprastinį treniruočių grafiką praskaidrinti kalėdiniu plaukimo turnyru.

 

Šiais metais kalėdiniame plaukimo turnyre dalyvavo išties daug gabių jaunųjų plaukikų – beveik 500. Jų palaikyti susirinko pilnutėlis baseinas tėvelių, o apdovanoti atvyko net pats Kalėdų Senelis. Turnyrai kaip šis, leidžia vaikams be įtampos parodyti, ko išmoko nuo pat sezono pradžios, pasivaržyti su draugais arba net pačiu savimi, siekiant pagerinti asmeninius rezultatus.

Turnyro metu jaunieji plaukikai pademonstravo visus pagrindinius plaukimo stilius: laisvąjį plaukimą, peteliškę, plaukimą krūtine bei plaukimą nugarą. Plaukimo distancijos buvo parinktos pagal amžių ir gebėjimus, tačiau nesukeliančios didelio nuovargio ir leidžiančios pasimėgauti dalyvavimu turnyre. Mažesnieji plaukikai varžėsi 25m. baseine, vyresnieji – 50m. Savo jėgas turnyre išmėgino net ir patys mažiausi -  jauniausiam dalyviui buvo vos 3 - eji metai.

Vieniems dalyviams kalėdinis turnyras jau yra tapęs šventine tradicija, tačiau nemažai jaunųjų plaukikų savo jėgas varžybose išbandė pirmąjį kartą. Jie žengė prie starto bokštelių su nerimu akyse, drebančiomis rankomis ir padažnėjusiu kvėpavimu, tačiau visa įtampa dingdavo vos įšokus į baseiną ir pasigirdus raginantiems tėvelių šūksniams. Finišavus šypsena švietė kiekvieno dalyvio veide.

Nei vienas kalėdinio turnyro dalyvis neliko be prizų. Linksmai pokštaudamas Kalėdų Senelis spaudė kiekvienam dalyviui ranką, linkėjo sėkmės ateityje ir teikė saldžias dovanas, pasiekimų knygeles bei diplomus su varžybų rezultatais. Dalyviai laimingi, patenkinti ir maloniai nuvargę, su šypsena veide išskubėjo į namus. Linkime, jog ateityje Kalėdinio „Girstučio“ baseino turnyro diplomas, kabėtų ant sienos greta kitų: Lietuvos, Europos ar pasaulio apdovanojimų.